Oprawa promiennika dla bezpieczeństwa i oszczędności

Zwierzęta hodowlane, podobnie jak ludzie, potrzebują ciepła. Wówczas lepiej się czują i lepiej rozwijają, co w rezultacie przekłada się na to, że rzadziej chorują, a my z ich utrzymania mamy większe korzyści.

W celu zapewnienia odpowiedniej temperatury w obiektach gospodarczych stosuje się między innymi żarówki grzewcze i promienniki, które są bardzo pomocne w całorocznym ogrzewaniu i dogrzewaniu różnych zwierząt, np. drobiu, owiec, piskląt czy trzody chlewnej. Należy jednak zauważyć, że nagrzewanie pomieszczeń przeznaczonych dla zwierząt jest trudniejsze niż ma to miejsce w przypadku tworzenia systemu grzewczego w budynkach mieszkalnych dla ludzi. Jest tak z tej przyczyny, iż system grzewczy dla zwierząt wymaga większej ilości zabezpieczeń. Zwierzęta nie mają bowiem świadomości zagrożenia, jakie wiąże się z gazem lub prądem elektrycznym, a my nie jesteśmy w stanie kontrolować ich dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Zalety obudowy

Do większego bezpieczeństwa zwierząt przyczynia się zapewne oprawa promiennika, która stanowi rodzaj obudowy stosowanej do wspomnianych żarówek i promienników. Zapewnia ona ochronę zarówno żarówek przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i zwierząt przed dostępem do rozgrzanej żarówki, a zatem przed poparzeniami – głównie dzięki dołączonej siatce ochronnej.

Oprawa promiennika ma ponadto taką zaletę, że dzięki niej można zaoszczędzić energię cieplną emitowaną przez żarówkę czy promiennik, ponieważ dzięki niej ciepło nie ucieka na boki, a praktycznie w całości skierowane jest w kierunku podłoża. Ponadto, klosze, które wyposażone są w przełącznik z regulacją mocy, pozwalają na redukcję pobieranej energii nawet do 50%, co, rzecz jasna, również wiąże się z oszczędnością energii.

oprawa promiennikaNa zdjęciu oprawa promiennika bez przełącznika

Dobrej jakości kwoka elektryczna powinna być zbudowana na przykład z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, ponieważ jest ona odporna na przegrzewanie, gwarantuje dużą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, a także pozwala na łatwiejsze utrzymanie higieny.

3 thoughts on “Oprawa promiennika dla bezpieczeństwa i oszczędności

  1. Dobra rzecz takie oprawy. Używam takich ale chyba czas na wymiane bo nie wiem ile moje mają już lat.

  2. Nigdy nie uzywalem opraw i nigdy zadne zwierzeta na tym nie ucierpialy. (Chyba)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.