Koniec z ucieczkami i niszczeniem ogrodu – ogrodzenie elektryczne dla psa

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Banał? Może i tak, ale wielu doda „prawdziwy banał”. Przyjmując więc, że czworonożny pupil jest naszym serdecznym i oddanym przyjacielem, wcale nie musimy z pokorą znosić wszystko, co robi. A prawdą jest, że wyprawia on czasami rzeczy dla nas nieprzyjemne: robi podkopy pod drzewkami, niszczy siatkę, obsikuje iglaki lub piaskownicę, dewastuje rośliny ogrodowe i, w końcu, ucieka poza teren posesji. Pół biedy, gdy zna pobliskie rejony i sam po pewnym czasie wraca. Gorzej, gdy zniknie nam z oczu na długie godziny, a my w przerażeniu organizujemy sztab ratunkowy. Oczywiście, zazwyczaj nie robi nam tego wszystkiego na złość, a po prostu taka już jest jego psia natura. Pies bywa cudowny i kochany, ale bywa także nieznośny.

Jak wspomnieliśmy, nie musimy pozostawiać takich zachowań zwierzęcia bez reakcji. Jedną z metod zapobiegania temu wszystkiemu jest postawienie ogrodzenia elektrycznego. Za jego pomocą ograniczymy wybieg lub wydzielimy teren podwórka dostępny dla psa, jak również dla innych zwierząt domowych.

ogrodzenie elektryczne

Kompletny zestaw dla małych psów i kotów

Miejmy jednak na uwadze, że powinno ono być skrojone na miarę psa. Pastuch elektryczny dla czworonoga będzie zatem różnił się od tych, które stawia się na krowy, dziki czy jelenie.

Kwestią podstawową jest dobór odpowiedniego elektryzatora – zasilanego sieciowo lub akumulatorowo, czyli urządzenia zasilającego ogrodzenie energią elektryczną. Elektryzator o mniejszej mocy (już od 0,3 Jula) wybierzemy raczej dla małych psów i kotów, a o nieco większej mocy (od 1,4 Jula do nawet 3,5 Jula) dla psów o dorodniejszej posturze.

Pastuch musi składać się z co najmniej dwóch poziomów – w zależności od wielkości czworonoga – zainstalowanych na różnych wysokościach: wyższy na wysokości nosa zwierzęcia, a niższy pomiędzy ziemią a górną linką. Linie ogrodzenia, zamontowane na palikach plastikowych (najlepiej w kolorze zielonym, bo wówczas ładnie komponują się z ogródkiem, a poza tym są przenośne), powinny być wykonane z plecionki (łatwo się ją rozwija i zwija), drutu ocynkowanego (ciężko się go zwija, ale jest bardzo wytrzymały na zrywanie) lub taśmy. Ogrodzenie można co prawda wesprzeć także na słupkach drewnianych z izolatorami, ale są one polecane raczej dla psów większych i silniejszych. I mają to ograniczenie, że nie da się ich przenosić.

Rzeczą podstawową jest oczywiście uziemienie. Poza tym należy pamiętać również o tabliczce ostrzegawczej.

pastuch dla psa

Pamiętajmy, że psy należą do zwierząt szybko dyscyplinujących się. W krótkim czasie nauczą się wobec tego, że do ogrodzenia podchodzić im po prostu nie wolno.

Nie obawiajmy się także o zdrowie naszych pupili. Właściwie dobrany elektryzator i odpowiednio zamontowany pastuch nie jest w stanie wyrządzić im żadnej krzywdy. Podczas kontaktu z ogrodzeniem, poza krótkim, acz dotkliwym uczuciem bólu, nie dzieje im się żadna krzywda.

W PanFarmerek.pl można dostać zarówno kompletne ogrodzenia elektryczne, jak i artykuły służące ich budowie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu.

12 thoughts on “Koniec z ucieczkami i niszczeniem ogrodu – ogrodzenie elektryczne dla psa

 1. Długo wahałem sie nad kupnem takiego ogrodzenia. Ale nie zaluje – pastuch spełnia swoja funkcję i pies rzeczywiście przyzwyczaił się, że nie powinien podchodzić do ogrodzenia.

 2. Należe do tej grupy osób, których pies bardzo lubuje sie w ucieczkach. Ja to jakos znoszę, ale moja 7-letnia córka już gorzej. To własnie z myslą o niej chyba zamontuje takie ogrodzenie. Długo dorastałem do tej decyzji, ale skoro ma to byc skuteczne a jednocześnie niegroźne, to chyba warto spróbować.

 3. Pies mojego sąsiada doprowadza mnie do irytacji, bo biega po calej okolicy, sika na nasze krzaki i w ogóle drażni nas co nie miara. On powinien zamontować takie ogrodzenie. Chyba, że złożymy się na nie z sąsiadami…

 4. Wedlug mnie WItek powinieneś wybrać elektryzator o mocy co najmniej 2 Juli.

 5. ja sobie nie wyobrażam zamontować wokół domu takiej siatki. Trudno, najwyżej pies ucieknie, w końcu takie ryzyko jest wliczone w posiadanie psa.

 6. sam nie wiem co mam zrobić, bo niby mam agresywnego psa (owczarek kaukaski) i sąsiedzi upominają mnie, że powinienem mieć jakieś ogrodzenie, ale z drugiej strony mam małe dzieci i boję się, że to one, a nie pies bardziej przez pastucha ucierpią.

 7. Rok temu kupilem gotowe ogrodzenie, nie znam sie i nie chciałem sam komponować pastucha. Do tej pory świetnie spełnia swoją funkcję, pies nauczyl sie trochę pokory, nauczył się nie podchodzić.

  PS. Jan T. – Ty chyba nie kochasz swojego psa, jak masz takie beznadziejne myślenie.

 8. Jan T. to jakiś nieczuły gość o prl-owskiej mentalności.

 9. W listopadzie minie rocznica jak uciekł i zaginął mój ukochany wielorasowiec Leonik 🙁

 10. moj pies takze zaginął ale miesiac temu. Pluje sobie w twarz ze zawczasu nie zdecydowalem sie na jakiekolwiek ogrodzenie nawet już niekoniecznie elektryczne. Chociaż nie trace nadziei, że Miya wróci…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.